Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • odyolog ve rehabilitasyon

  rehabilitasyon merkezlerin biz odyologların tam olarak konumu nedir… kötü olan şartları nasıl iyileştirebiliriz? aynı işi yapıp neden 2 kat daha az ücretle çalışıyoruz?

  Kötü olan şartları hepimiz birbirimize bağlı ve bir çatı altında olursak iyileştirebiliriz. Meslek mensubu arkadaşların arasındaki çılgın kopukluk ve kafa uyuşmazlıklarından kaynaklı olarak aldığımız maaş haliyle düşüyor. Kabul etmesinler arkadaş düşük ücretleri. Azıcık kendiniz belirleyin değerinizi. Baya da dolmuşum he bu konuya.

  Millet aç aç…

  Odyolog olarak kendi değerinizi kendiniz biçersiniz. Kendinizi ne kadar geliştirdiyseniz o kadar özgüven sahibi olursunuz, özgüven olduktan sonra düşük maaş söz konusu olmaz. Bence en büyük sorun hocaların sorumsuzluğu, adam akıllı çıkıp şunu şunu yapacaksınız deseler sorun yok. Ama odyolojide birçok alan olduğu için -işitme cihazı, klinik, rehabilitasyon…- bunların hiçbirinde tam yetki sahibi olamıyoruz. Hastanelerde odyometri teknikerleri…işitme cihazı merkezinde yine odyometri tekniketleri, rehabilitasyon merkezlerinde dkt-çocuk gelişimci-alan öğretmenleri dahi bizim işimizi yapmakta. Koklear implant hakkında en ufak fikri olmayanlar, koklear implantlı öğrenciye eğitim vermeye çalışıyor…. sonuç itibariyle bizim nerde ne yaptığımızı net olarak bilmemiz lazım. Eski nesil daha kötü, çünkü onlar diğer alanlarda ne yapmtığımızı bilmiyordu; bilmediği için düşük maaşları kabul ediyorlardı. Şuanki nesil eskiye nazaran daha iyi. En azından yeni mezunlar için bi taban ücret politikası var.

  odyolojideposu odyogram_com