Odyoloji mezunu olup hangi alanda yüksek lisans yapmak iş bulma alanımızı daha çok genişletip bizi geliştirir? Bir de eğer akademisyen olma hayalimiz yoksa devlet hastanesinde çalışacak olan odyoloğun yüksek lisans yapması hangi açılardan avantajlı olmasını sağlar?
Son olarak hangi üniversitelerdeki dkt yl bölümleri odyoloji mezunlarını kabul ediyor? Birçoğu sadece dkt mezunu olmasını istiyor çünkü.
dkt'den yüksek lisans yapmak sadece odyoloji için değil tüm bölümler için kapatıldı sadece dkt liasans mezun olanları alacak artık. devlet hastanesinde çalışırsan odyolog ile uzman odyolog arasında ünvan dışında maaş olarak çok ciddi bir artırım olmuyor. odyolojiden ilerleyeceğim diyorsan yine en mantıklısı odyoloji yüksek lisans yapmak.
Sadece dkt mi alacakmış?? Hala bir şansım var sanıyordum.. Aslında amacım birden fazla alanda bilgi sahibi olmaktı. Yani odyoloji +dkt olursa daha fazla iş alanım olur diye düşünmüştüm.

Maalesef dil ve konuşma terapisti yüksek lisans programına artık sadece dil ve konuşma terapisti lisans mezunların katılabiliyor. Odyoloji yüksek lisansa ise herkes... evet evet doğru duydunuz odyoloji yüksek lisansa herkes girebilir...yazık acıyorum sadece
Evet gerçekten çok üzücü. Bir hocamız "dkt'ciler kendi aralarında iyi organize oluyorlar o yüzden istedikleri oluyor" gibi bir şey demişti. Biz de odyologlar olarak böyle bir şey yapabilsek keşke.. Zaten fazlaca odyoloji lisans bölümü var. Bir de diğer bölümlerdekiler odyoloji yl yapabilince şansımız iyice düşüyor ..
başımızdaki dinozorlar(bkz:oksud) giderse belki biz garipler olarak bir şeyler yapabiliriz..nede olsa yakarsa dünyayı garipler yakar
video

odyoloji yüksek lisans içi özel üniversitelerde rahatlıkla yapabilirsiniz ama devlet üniversiteleri biraz zorlar. yüksek lisansı bitirince uzman ünvanını alırsınız. memur iseniz maaşınız 100-200 lira artar. akademide ilerlemek isteyen herkesin yl yapması şarttır.
Malesef artık okb bölümleri de kapatıldı. Artik sadece odyolojiden yüksek lisans yapılabilecek. Acılan bir sürü odyoloji lisans bölümünü düşününce gelecekte bir sürü işsiz odyolog olacak demek doğru olur.